ClimateEmergency – 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online

15 września 2020
PLGBCsymposium2020_banner
Zapraszamy na 10. edycję PLGBC Green Building Symposium, wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

W programie zaplanowano 4 strategiczne sesje tematyczne, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy. Przygotowano szereg aktywności dodatkowych. Najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 8 października br. w formie online. 

Climate emergency– to hasło przewodnie jubileuszowej 10. edycji PLGBC Green Building Symposium. Doświadczamy zmian klimatu. Dlatego dziś tak ważne jest wspólne podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego projektowania i modernizacji istniejących budynków. Dostrzegając potencjał zrównoważonego budownictwa, branża kontynuuje proekologiczne działania, a PLGBC Green Building Symposium służy jako siła napędowa innowacji. Jest kluczowym miejscem wymiany doświadczeń i informacji, nauki, interakcji oraz technologii, które doprowadzą do większej wydajności, bezpieczniejszego środowiska, lepszej jakości życia i przyszłości. Angażowanie społeczności zielonego budownictwa, w tym architektury i designu to szansa na tworzenie nowego standardu życia dla nas wszystkich. 

PLGBC Green Building Symposium to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza międzynarodowa konferencja dedykowana branży zielonego budownictwa w Polsce. Przygotowano całodzienne wydarzenie, pełne wybranych najlepszych praktyk i inspiracji, dla uczenia się i doskonalenia, aby sprostać największym wyzwaniom w całym sektorze.W tym roku, z uwagi na covid, konferencja organizowana jest w nowym formacie online, w formie streamingu. 

Tegoroczna edycja PLGBC Symposium to znakomici prelegenci, innowacyjne rozwiązania, nowa wiedza oraz inspirujące case study związane ze zrównoważonym budownictwem w 4 strategicznych sesjach tematycznych odpowiadających wybranym celom zrównoważonego rozwoju (SDGs): 

 • SESJA 1. CLIMATE ACTION. DZIAŁANIA NA RZECZ KLIMATU 
  Adaptacja klimatyczna. Building Life. Green Building Leader Insights. 
 • SESJA 2. HEALTH & WELLBEING. ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE 
  Wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie. 
 • SESJA 3. RESOURCES & CIRCULARITY. ZASOBY I GOSPODARKA CYRKULARNA 
  Lepsze życie i przyszłość. Smarter and better living. For a better future. 
 • SESJA 4. NET-ZERO FUTURE. EMBODIED CARBON IN BUILDINGS 
  Mocne uderzenie. Dołącz do gry.  

Jako  Keynote Speakerzy 10. PLGBC Green Building Symposium wystąpią:  
 • Aleksandra Jaeschke, Architect, Assistant Professor of Architecture and Sustainable Design, University of Texas, 
 • Stephen Richardson, Head of Projects – Europe Regional Network, World Green Building Council, 
 • Tomasz Pągowski, Projektant, prowadzący programy telewizyjne, Dyrektor Kreatywny IMATHOME, 
  oraz Michał Kacprzyk, student Politechniki Poznańskiej jako Young Eco Trendsetter. 

Więcej informacji: Green Building Symposium