Dyrektor Generalny PZFD Konrad Płochocki na posiedzeniu UEPC

09 listopada 2017
uepc
W dniach 8-9 listopada 2017 roku europejscy deweloperzy spotkali się w Rzymie w ramach UEPC (The European Union of Developers and House Builders), podczas którego został zaprezentowany raport dotyczący zasad odpowiedzialności za wady fizyczne nieruchomości.

Z raportu przedstawionego w Rzymie wynika, że spośród uwzględnionych w raporcie Państw (Belgia, Francja, Niemcy, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania) Polska ma obecnie najostrzejsze zasady dotyczące odpowiedzialności dewelopera za wady fizyczne nieruchomości – mówi Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który wziął udział w spotkaniu. 

Inne tematy, o których dyskutowali uczestnicy spotkania to projekt raportu dotyczącego trwałości pozwoleń na budowę oraz zasad ich zaskarżania oraz problemy w dostępie do terenów pod zabudowę w różnych krajach Europy, czego skutkiem są wzrosty cen mieszkań w części krajów, a także. Dyskutowano również o postępach w rozmowach z Komisją Europejską na temat tzw. Dyrektywy Budynkowej. 

UEPC jest europejską organizacją reprezentującą ponad 30.000 deweloperów z 9 państw Unii Europejskiej.