Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN

21 sierpnia 2018
fain_828x315
Pierwsza edycja konferencji o condo- i aparthotelach dla deweloperów już we wrześniu w Warszawie.

Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze i, jak twierdzą eksperci, nie widać oznak zbliżającej się katastrofy. Według danych GUS w 2017 roku ponad 70% mieszkań na rynku pierwotnym kupionych zostało za gotówkę – co sugeruje, że spora ich pula (według różnych źródeł nawet 30%) przeznaczona została na wynajem. Stopy procentowe nie zachęcają do trzymania oszczędności na lokacie, więc klienci indywidualni chętnie i bacznie przyglądają się rynkowi nieruchomości na wynajem, szczególnie tych, które zdejmują z właściciela konieczność uciążliwej bieżącej obsługi. Według szacunków REAS polski sektor PRS (Private Rented Sector) w ciągu następnej dekady może nawet się podwoić. Coraz goręcej też na polskim rynku turystycznym – tylko w pierwszym kwartale tego roku goście wykupili w hotelach ponad 10 milionów noclegów, a GUS oszacował stopień wykorzystania obiektów hotelowych w 2017 na 49%.

Reasumując wszystkie te dane i wyniki, czas dla inwestycji apart- i condohotelowych jest co najmniej interesujący. Wydaje się jednak, że legislacja, definiowanie produktu i wyznaczenie ogólnie obowiązujących standardów na rynku apartamentów inwestycyjnych nie nadążają za rynkowym boomem. O tym, między innymi, rozmawiać będą eksperci zaproszeni do udziału w konferencji Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN, a wśród nich: Dyrektor Generalny PZFD Konrad Płochocki, Dyrektor ds. Rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią grupy Louvre Hotels Adam Konieczny, Prezes Zarządu Dantex Marek Roefler, Członek Zarządu grupy Sun & Snow Paweł Kobierski, Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Piotr Kwiatkowski.

Wśród tematów wystąpień i paneli dyskusyjnych znajdą się między innymi: 
 
  • odpowiedzialność i ochrona prawna uczestników procesu inwestycyjnego 
  • ceny, podatki i modele rozliczeń inwestycji 
  • efektywne modele zarządzania 
  • ograniczanie ryzyka finansowego i operacyjnego 
  • nowe tendencje oraz sezonowość rynku usług turystycznych 
  • projektowanie, strefowanie, wyposażanie hoteli oraz definiowanie kafeterii usług dodatkowych 
  • wycena jednostki oraz całej inwestycji oraz efektywne sposoby wychodzenia z inwestycji condo- lub aparthotelowej
Organizator, Nowy Adres S.A. znany z tworzenia od kilkunastu lat świetnych merytorycznie spotkań branży nieruchomości, zapowiada również wykład inauguracyjny Gościa Specjalnego, a wieczorem po pierwszym dniu konferencji – bankiet dla wszystkich uczestników. Specjalnie dla gości, ekspertów i sponsorów przygotował również specjalną strefę Business in Progress, w której z wyprzedzeniem będzie można się umówić z wybranymi uczestnikami na indywidualne spotkania.

Partnerem merytorycznym Forum jest Fortech Consulting, Partnerem Wspierającym – portal Inwestycje w Kurortach. Patronatów Honorowych udzielili Forum Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Polski Związek Firm Deweloperskich. Patronatem medialnym objęły konferencję: „Świat Hoteli”, Horecanet.pl, Domiporta.pl, EuropaProperty.com oraz KRN.

Pierwsza edycja Forum Rynku Nieruchomości FAIN odbędzie się 24 i 25 września w hotelu Radisson Blu Centrum przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Szczegółowy program i informacje na temat uczestnictwa można znaleźć na: www.fain.pl.

KONTAKT DLA MEDIÓW: 
Aneta Paździor 
Manager ds. marketingu i organizacji 
Nowy Adres S.A. 
e: apazdzior@nowyadres.pl 
m: 795 636 889