Odsłonięcie pomnika Stanisława Jankowskiego „Agatona”

27 lipca 2020
Kopia Opinia-6
PZFD i firmy deweloperskie kolejny rok z rzędu zaangażowały się we wsparcie Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie: BBI Development, Dom Development, Marvipol Development, Robyg Development kolejny rok z rzędu zaangażowały się w obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz we wsparcie Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

W ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego PZFD i firmy deweloperskie dofinansowały budowę pomnika Bohatera Powstania Warszawskiego – Stanisława Jankowskiego „Agatona” – dowódcy plutonu, Cichociemnego, kapitana artylerii Wojska Polskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, architekta – twórcy m.in. Trasy WZ czy Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. 

To już drugi pomnik Bohatera Powstania Warszawskiego, którego budowę dofinansowali deweloperzy. W zeszłym roku wspólnie z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego odsłonili pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, który znajduje się w Parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu. 

Budowa pamięci o naszej historii i jej bohaterach to proces, który nigdy nie powinien się zakończyć. Będziemy nadal wspierać bohaterów tamtych dni oraz utrwalać pamięć o ich poświęceniu – mówił Prezes PZFD Grzegorz Kiełpsz podczas zeszłorocznej uroczystości. 

2 sierpnia br. o godz. 10:00 na skwerze u zbiegu ul. Karowej i ul. Browarnej odbędzie się odsłonięcie pomnika Stanisława Jankowskiego „Agatona”, a już 28 lipca o godz. 12:00 przed siedzibą Związku Powstańców Warszawskich przy ul. Długiej 22 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pułkownikowi Kazimierzowi Leskiemu, bohaterowi II Wojny Światowej, Prezesowi ZPW w latach 1994-1997. Po tej uroczystości odbędzie się konferencja prasowa z dotycząca zaangażowania fundacji i środowiska deweloperskiego w budowę pomników Bohaterów Powstania Warszawskiego. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Razem budujemy pamięć!

PW5