Grupy Tematyczne – Szkolenia PZFD

Polski Związek Firm Deweloperskich regularnie organizuje Grupy Tematyczne, czyli cykliczne szkolenia dla pracowników firm członkowskich, zrzeszonych w naszej organizacji. Szkolenia mają dostarczać specjalistom z różnych działów, platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii i przyjmują formę uwzględniającą potrzeby uczestników spotkań (wykłady, analiza aktów prawnych i zachodzących zmian, analiza przypadków, dyskusje). Prelegentami spotkań są uznani eksperci w danej dziedzinie. 

Obecnie PZFD prowadzi sześć Grup Tematycznych – Grupę Prawną, Grupę Marketingową, Grupę Techniczną, Grupę Finansową, Grupę Komercyjną oraz Grupę Menedżerską. Spotkania odbywają się w największych miastach w Polsce – w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie czy we Wrocławiu. 
Dowiedz się więcej na temat Grup Tematycznych:
GRUPY SZKOLENIOWE 
 
Image description
Image description

Działania legislacyjne

PZFD uczestniczy w procesach legislacyjnych dotyczących projektów ustaw, rozporządzeń czy zarządzeń. Nasze działania opierają się na formułowaniu pisemnych stanowisk, organizowaniu grup roboczych współnie z przedstawicielami ministerstw i działaniach pomocniczych na etapie przygotowywania projektu, konsultacji społecznych i ministerialnym; w trakcie procedowania w Sejmie lub Senacie. Jako działania towarzyszące, służące wzmocnieniu naszych stanowisk organizujemy konferencje merytoryczne, przygotowujemy raporty, artykuły i komentarze, poruszamy tematy w mediach, zlecamy przygotowanie opinii prawnych i analiz. 

Wydarzenia PZFD

Kongres Mieszkaniowy

Kongres Mieszkaniowy to największa ogólnopolska konferencja branżowa, której celem jest otwarta, wielosektorowa debata podmiotów kształtujących rynek mieszkaniowy w Polsce. Wydarzenie integruje środowiska związane z sektorem nieruchomości mieszkaniowych, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz pozostałych uczestników procesów inwestycyjnych. Podczas każdej edycji Kongresu Mieszkaniowego znajdujemy czas zarówno na ogólną dyskusję w trakcie paneli, jak i na bardzo szczegółową analizę wybranych kwestii w trakcie debat tematycznych.

IV edycja Kongresu Mieszkaniowego odbyła się 18 września 2018 roku we Wrocławiu.  Szczegóły na:
KONGRES MIESZKANIOWY 
 

Walne Zgromadzenia

Dwa razy w roku członkowie PZFD spotykają się na Walnym Zgromadzeniu, którego celem jest posumowanie działań zarządu organizacji i wyznaczenie nowych kierunków pracy na kolejne miesiące. Spotkanie służy integracji firm deweloperskich, zrzeszonych w PZFD oraz Członków Wspierających, a także jest okazją na nawiązanie współpracy z nowymi podmiotami biznesowymi. 

Ranking Miast 

Ranking Miast to przygotowywana co roku przez Polski Związek Firm Deweloperskich inicjatywa, której celem jest docenienie dobrych praktyk miast w kwestii sprawności działania organów administracji. Pod uwagę brane są trzy elementy: Warunki Zabudowy, Pozwolenia na budowę oraz stopień pokrycia miast Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Ranking Miast sprawdza, czy władze samorządowe wydają decyzje potrzebne do rozpoczęcia budowy w ustawowym terminie. PZFD chce w ten sposób promować dobrą współpracę deweloperów z miastami, doceniając i promując te ośrodki miejskie, które wyróżniają się sprawną i dobrze działającą administracją. Polski Związek Firm Deweloperskich zorganizował do tej pory dziewięć edycji Rankingu Miast. 

Ranking Banków

Ranking Banków to cykliczna inicjatywa PZFD, mająca na celu wyłonienie banków współpracujących z deweloperami na najbardziej korzystnych warunkach w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych i tym samym, mających najbardziej partnerskie podejście do współpracy z naszymi Członkami. Polski Związek Firm Deweloperskich zorganizował do tej pory trzynaście edycji Rankingu Banków. 
Image description
Image description
Image description
Image description

Podyplomowe Studia Deweloperskie

Podyplomowe Studia Deweloperskie, które Polski Związek Firm Deweloperskich organizuje wspólnie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie stały się stałym elementem oferty edukacyjnej tej renomowanej uczelni. Studia Deweloperskie to dwa semestry, z których pierwszy poświęcony jest zagadnieniom zarządzania przedsiębiorstwem. Słuchacze poznają zasady prowadzenia działalności w sektorze deweloperskim w trakcie zajęć dotyczących wszystkich obszarów działalności w oparciu o przykłady prezentowane przez wykładowców. Z kolei drugi semestr poświęcony jest praktycznym aspektom działalności. W jego trakcie słuchacze przechodzą chronologicznie przez cały cykl inwestycji deweloperskiej – od badania możliwości powołania podmiotu gospodarczego, poprzez pozyskiwanie gruntu oraz środków finansowych, analizę wykonalności, przygotowanie inwestycji i całego procesu budowlanego, aż po sprzedaż lokali i serwis posprzedażowy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji (we współpracy z Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim oraz Akademią Leona Koźmińskiego). 

Obecnie trwa rekrutacja na X edycję studiów.

Pracownikom firm zrzeszonych w PZFD przysługuje 10% zniżka na Podyplomowe Studia Deweloperskie.

Dlaczego warto dołączyć do PZFD?

– Jesteś deweloperem mieszkaniowym lub komercyjnym i chcesz czerpać wiedzę od innych uczestników rynku?
– Wychodzisz z założenia, że lepiej uczyć się na cudzych błędach?
– Chcesz kształcić swoją kadrę pracowniczą, ponieważ wiesz, że kapitał ludzki jest najważniejszym kapitałem Twojej firmy?
– Chcesz mieć wpływ na opiniowane przez Związek akty prawne? 
– Chcesz mieć dostęp do wyselekcjonowanej wiedzy?
– Zależy Ci na wiarygodności w oczach klientów?

Jeśli tak, skontaktuj się z nami!

Członkiem PZFD może zostać każda firma, która chce się dynamicznie rozwijać oraz dostosowywać do zmieniających się realiów branżowych. Dołączając do największej organizacji deweloperskiej w Polsce zyskujesz pewność, że Twoja firma będzie na bieżąco z najważniejszymi informacjami wpływającymi na działalność inwestorską.

 

Jesteś deweloperem? Dołącz do nas!

Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o członkostwie Twojej firmy w naszym Związku.

Chcesz wstąpić do PZFD?
Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej o Polskim Związku Firm Deweloperskich i dołącz do nas! Umów się na spotkanie z Zastępcą Dyrektora Generalnego, który szczegółowo przedstawi obszary działalności Związku i sprawnie przeprowadzi Cię przez proces dołączenia do PZFD.

Rafał Kus
Zastępca Dyrektora Generalnego PZFD


rafal.kus@pzfd.pl
723 123 914
Image description
Naszymi Członkami są
Adama Mickiewicza 37 lok.58


01-625 Warszawa
668660281

acciona
00-837 Warszawa
ul. Pańska 96 lok. 105
tel. 22 514 08 80
e-mail: sekretariat@acciona.com.pl
35logo
ul. Lipińskiego 3A
40-349 Kraków
www.activ-investment.eu
e-mail: biuro@activ.krakow.pl
activa
ul. Obrońców Wybrzeża 2B
83-000, Pruszcz Gdański
+58 691 09 80
info@activa.gda.pl
AGENA_Logo_RGB_LogoOnBlue
Lęborska 8/10 lok.183


03-443 Warszawa
biuro@agenadevelopment.pl
22 412 20 25

agencjainwestycyjnapoznan
60-688 Poznań
ul. Franciszka Stróżyńskiego 11/36
tel. 61 822 34 69
e-mail: zarzad@ai.poznan.pl
albero invest
Albero Invest Sp. z o.o.
ul. Zielna 37

00-108 Warszawa

tel. 22 375 93 02

e-mail: biuro@alberoinvest.pl
allcon
81-537 Gdynia
ul. Łużycka 6
tel. 58 660 19 03
e-mail: osiedla@allcon.pl
alstal
Kwiatowa 23
88-110 Jacewo
tel. 52 35 55 400
e-mail: biuro@alstaldom.eu
Alter
ul. Podwale Staromiejskie 90
80-844 Gdańsk
biuro@al-terpremium.pl
wfh logo
Potworowskiego 11


 
amabud
03-144 Warszawa
ul. Światowida 61A
tel. 22 302 06 02
e-mail: sprzedaz@ama-bud.pl
logo2

ul. Sukiennicza 8/U7
31-069 Kraków
tel. +48 12 429 39 39
office@angelpoland.com.pl

apartamenty przy bulwarze logo
ul. Masarska 13/L3
31-534 Kraków
tel: +48 12 433 99 99
infokrakow@gpinvestments.com.pl

 

 
apmdevelopment
00-716 Warszawa
ul. Bartycka 63A lok. 25
tel. 22 847 91 84
e-mail: biuro@apm-development.pl
logo
01-748 Warszawa
ul. Szamocka 8
tel. 22 49 09 300
e-mail: m.krasowska@apricot.pl
apro
ul. Moniuszki 39

87-100 Toruń

56 657 66 55

mieszkania@apro.com.pl
arche
02-884 Warszawa
ul. Puławska 424
tel. 22 319 80 80
e-mail: arche@arche.pl
logo_archicom-1
90-447 Łódź
ul. Piotrkowska 173
tel. 42 230 10 57
e-mail: archicompolska@archicom.pl
logo_archicom-1
50-345 Wrocław
ul. Liskego 7
tel. 71 785 88 00
e-mail: archicom@archicom.com.pl
Pokaż więcejWstrzymaj ładowanie