Spotkanie podsumowujące dane rynkowe w 2018 roku już 11 grudnia w Warszawie

20 listopada 2018
posiedzenie zarządu PZFD (59)
11 grudnia zapraszamy na spotkanie podsumowujące dane rynkowe w 2018 roku. Spotkanie poprowadzi firma REAS. Temat: Dobrze już było – rynek mieszkaniowy w obliczu schłodzenia koniunktury.

Trzy kwartały słabszych niż w 2017 roku wyników, zarówno po stronie podaży jak i popytu na rynku mieszkaniowym zapowiadają zdecydowanie gorsze niż poprzednio zamknięcie roku, ale jak podkreślają eksperci, sytuacja branży wciąż jest stabilna i nie zwiastuje powtórki sprzed 10 lat. Co najsilniej wpłynęło na osłabienie koniunktury, jak dużych spadków się należy spodziewać i jak się na nie przygotować?  

W programie spotkania: 
  • wyniki monitoringu rynku deweloperskiego po III kwartale 2018 r. 
  • wybrane dane szczegółowe dla miast i dzielnic 
  • omówienie najważniejszych czynników wpływających na kondycję rynku 
  • preferencje nabywców mieszkań 
  • smart home, smart community, smart city, czyli zmiana w myśleniu o mieszkaniu 

Prelegent: Katarzyna Kuniewicz, Partner w REAS – Katarzyna Kuniewicz kieruje pracami Działu Badań i Analiz Rynku w firmie doradczej REAS, która od lat zbiera i analizuje najważniejsze dane dotyczące rynku pierwotnego w Polsce. Firma od 2000 r. gromadzi dane na temat projektów deweloperskich na wszystkich etapach zaawansowania, a od 2017 r. prowadzi stały program badań preferencji nabywców mieszkań. Ekspertka jest autorką licznych opracowań i analiz branżowych, współautorką prognoz rynkowych, a także chętnie zapraszaną prelegentką i uczestniczką dyskusji w trakcie konferencji i spotkań poświęconych rynkowi nieruchomości. Jej zaangażowanie i pasja z jaką opowiada o rynku zostały docenione nominacją do tytułu „Osobowość Roku” w tegorocznym konkursie Eurobuild Awards.

Zapraszamy do zapisów pod adresem: biuro@pzfd.pl