XIII edycja Rankingu Banków za nami!

06 grudnia 2018
posiedzenie zarządu PZFD
5 grudnia w Warszawie odbyła się XIII edycja Rankingu Banków. 

Deweloperzy ocenili jakość współpracy z bankami kredytującymi ich inwestycje biorąc pod uwagę takie aspekty jak warunki umów, szybkość rozpatrywania wniosków, elastyczność banku w trakcie procesu kredytowania czy zgodność wstępnych deklaracji z faktycznymi procedurami.

Ranking Banków to jedna z inicjatyw Polskiego Związku Firm Deweloperskich – organizacji pracodawców działającej na rzecz poprawy otoczenia prawnego inwestorów działających w szeroko pojętej branży deweloperskiej – od rynku mieszkaniowego, przez centra handlowe i biurowce, po parkingi i to właśnie przedstawiciele tych firm odpowiadali na pytania postawione w ankiecie. 

Po raz kolejny liderem zestawienia okazał się Getin Noble Bank, który prym w rankingu deweloperów wiedzie od 2013 roku. Drugie miejsce, również tak jak w ubiegłym roku, zajęła Grupa mBank (mBank oraz mBank Hipoteczny). Na trzecim miejscu tegorocznego zestawienia znalazł się Bank PKO BP, który na podium znalazł się ostatnio w 2013 roku. 

Ranking Banków to świetne narzędzie dla banków, które chcą współpracować z deweloperami i nastawione są na udoskonalanie swojej oferty w tym zakresie. Dzięki  informacjom, które PZFD pozyskuje od deweloperów łatwiej jest zdefiniować, jakie czynniki są najistotniejsze dla inwestora, a to z kolei pozwala przygotować konkurencyjną ofert, z której deweloperzy chętnie korzystają. – mówił na otwarciu konferencji Grzegorz Kiełpsz, Prezes PZFD

Widać, że banki, które w poprzednich latach zdobywały w Rankingu wysokie noty poprawiają swoją ofertę i uzyskują jeszcze lepsze rezultaty w kolejnych edycjach tego zestawienia. Widzimy też, że Ranking staje się ważnym wskaźnikiem dla Banków, co oznacza, że współpraca z deweloperami jest dla nich istotna i zależy im na rozwoju tej części swojej działalności. – komentował wyniki Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny PZFD.

Mam nadzieję i gorąco zachęcam banki, które zajęły dzisiaj miejsca na podium Rankingu Banków, aby otworzyły się również na finansowanie inwestycji deweloperskich realizowanych w mniejszych miastach. – apelowała Iwona Załuska, Prezes Upper Finance.