Konferencja “Drugie Życie Budynków” już 1 października w Warszawie

20 września 2018
DZB_PL
Już 1 października 2018 roku w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Drugie Życie Budynków”. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie modernizacji i rewitalizacji nie tylko na rodzimym rynku, ale także w krajach regionu Europy Środkowo – Wschodniej takich jak Ukraina, Litwa, Rumunia, Gruzja czy Czechy.

Pod koniec 2017 roku w Warszawie funkcjonowało prawie 500 nowoczesnych budynków biurowych według klasyfikacji PORF, z tego około 180 miało ponad 15 lat. Według analiz JLL na koniec 2018 roku ta liczba może wzrosnąć do prawie 200 – jest to ponad 11% wzrost w liczbie budynków i patrząc na powierzchnię przekłada się to na 4% wzrost rok do roku. W mieście powstaje obecnie ponad 1,4 mln m2 powierzchni w projektach opartych o odnowienie historycznych nieruchomości. Stolica przoduje pod względem skali i rozmachu inwestycji związanych z rewitalizacjami i modernizacjami i pod tym względem ją i inne polskie aglomeracje dzieli duży dystans. Wśród spektakularnych projektów realizowanych obecnie w Warszawie znajdują się między innymi: Centrum Praskie Koneser, Elektrownia Powiśle, Bohema Praga, Port Praski, Art. Norblin. 

Dlatego też, to właśnie w Warszawa gościć będzie polskich i zagranicznych prelegentów i gości kolejnej edycji corocznej konferencji „Drugie Życie Budynków. Polska i CEE”, a wśród nich przedstawicieli europejskich miast takich jak między innymi Kijów, Wilno, Praga, Rzym, Tbilisi. Są to miasta, w których obok projektów rewitalizacyjnych, ważną rolę miastotwórczą odgrywają także nowobudowane budynki, tworząc interesujące koncepcje funkcjonowania nie tylko pojedynczych budowli, ale większych całości miejskich. To właśnie aspekty miastotwórcze, projektowanie przestrzeni z myślą o jej nadrzędnym celu i szerokim gronie odbiorców stanie się motywem przewodnim wydarzenia. Czym różnią się projekty rewitalizacyjne w europejskich miastach? Czy prawodawstwo i finansowanie takich inwestycji są do siebie podobne? Jak duże projekty infrastrukturalne takie jak lotniska oddziałują na tkankę miejską? Jak o elementach miastotwórczych myślą inwestorzy nowych budynków a jak ci, którzy stawiają na rewitalizacje i modernizacje? Jakie wyzwania technologiczne i techniczne stoją przed deweloperami podczas modernizacji budynków? I w końcu – jak projektując przestrzeń zmierzyć się z projektowaniem doświadczeń odbiorcy? Na te pytania podczas konferencji „Drugie Życie Budynków. Polska & CEE” spróbują znaleźć odpowiedź zaproszeni do dyskusji goście. Zapraszamy już 1 października do Elektrowni Powiśle. 

Inicjator i Partner Strategiczny: Nieruchomości Orange, Gospodarz: Miasto Warszawa, Partner Miejsca: White Star i Elektrownia Powiśle, Partnerzy Merytoryczni: PwC, Cushman & Wakefield, RD bud, Burohappold Engineering, Urban Land Institute, Honeywell, OKAM Capital, Atlas Estates, AEC Design, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Schonherr, Ecophon, Wyłączny Partner Technologiczny: Soletanche, Partnerzy: Kinnarps, Liebrecht & wooD, SpaceFactory, Space2Design, Partnerzy Instytucjonalni: SARP, Construction Marketing Group, PZFD, SPCC i targi MIPIM. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: WBJ, Architektura.Info i URBNEWS.

Zapraszamy do rejestracji: Drugie życie budynków