Ranking Banków

Ranking Banków jest cykliczną inicjatywą PZFD mającą na celu wyłonienie banków współpracujących z deweloperami na najbardziej korzystnych warunkach w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych. Sama idea Rankingu Banków wzięła się z założenia, że warto doceniać dobre praktyki rynkowe i partnerskie podejście banków do współpracy z deweloperami. Owocne współdziałanie inwestorów i instytucji kredytujących jest jednym z kluczowych determinantów decydujących o powodzeniu przedsięwzięcia deweloperskiego. 

Ranking Banków powstaje na podstawie ankiet wysyłanych do członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Formularz składa się z 20 pytań otwartych i zamkniętych. Firmy zrzeszone w PZFD udzielają odpowiedzi na konkretne pytania, oceniając w ten sposób zadowolenie ze współpracy z danym bankiem. 
 
Deweloperów pytamy m.in. o:
  1. Szybkość podejmowania decyzji dotyczącej wniosków kredytowych
  2. Zgodność wstępnych deklaracji banku z faktycznymi procedurami
  3. Elastyczność współpracy w czasie realizacji inwestycji
  4. Sposób kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego
  5. Czy bank kredytujący dopuszcza możliwość prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku 
PZFD bierze pod lupę najważniejsze elementy współpracy z bankami, wpływające na jakość obsługi przedsięwzięcia deweloperskiego. Ranking Banków pozwala wyłonić instytucje, które wyróżniają się wysoką jakością usług i zasługują na zaufanie.