W PZFD pomagamy, nie tylko od święta!

12 stycznia 2022
Kopia Kopia Opinia-2
Polski Związek Firm Deweloperskich i oddziały lokalne wsparły w tym roku liczne inicjatywy i akcje charytatywne.  Nie zdziałalibyśmy tyle, gdyby nie zaangażowanie i mobilizacja naszych firm członkowskich. Dziękujemy Państwu za okazaną dobroć. A co udało nam się zrobić?  

Wsparcie Powstańców Warszawskich  
Z okazji świąt Bożego Narodzenia firmy zrzeszone w Polskim Związku Firm Deweloperskich przekazały Powstańcom świąteczne paczki pełne delikatesowych produktów. To już kolejny rok, kiedy deweloperzy połączyli siły, by wesprzeć Bohaterów Warszawy symboliczną paczką. Dla samych Powstańców to nie tylko miły gest, ale przede wszystkim dowód pamięci.   

W tym roku w akcję zaangażowały się firmy: Aereco, AMA-BUD, Archicom, ARIA Development, Dantex, Eco-Classic, Fortis Development, Immobart, Interparking, Mak Dom, Marvipol Development, Matexi, Novisa Development, Robyg, Sedno Dom, SGI, Spravia, Unidevelopment, UNIQA, Yareal Polska oraz Ewa Radojewska.  Akcja powstała z inicjatywy Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. 

Rokrocznie wspieramy Powstańców Warszawskich, zarówno w dniach obchodów rocznicy wybuchu powstania, jak i w okresie świątecznym, w którym wsparcie to jest niezwykle potrzebne. Nasi bohaterowie wielokrotnie podkreślają, że największą przyjemność sprawia im rozmowa, czas, w którym mogą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Dla nas to nie tylko okazja do poznania Bohaterów naszego miasta, ale przede wszystkim wspaniałych, mądrych i odważnych ludzi – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.   

Gaszyn Challenge
W lipcu 2021 podjęliśmy wyzwanie Gaszyn Challenge i włączyliśmy się do akcji wsparcia osób z rdzeniowym zanikiem mięśni. Gaszyn Challenge to inicjatywa polegająca na zaangażowaniu firm z różnych sektorów w pomoc poprzez nagrywanie filmu z aktywności sportowej i nominowanie kolejnych firm do wyzwania. Jako PZFD przyjęilśmy nominację od firmy Murapol, nagraliśmy film i wsparliśmy finansowo Fundację SMA.

Wsparcie Fundacji mali bracia Ubogich 
Polski Związek Firm Deweloperskich w ramach świątecznych upominków dla współpracujących z nami przedstawicieli władz rządowych wsparł fundację mali bracia Ubogich, organizującą wigilię dla starszych, samotnych osób. To już drugi rok, kiedy zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji zamiast zakupu tradycyjnych paczek świątecznych.  

Wsparcie uchodźców w Ośrodku dla Cudzoziemców w Dębaku 
Polski Związek Firm Deweloperskich przekazał środki na zakup artykułów spożywczych dla uchodźców z Ośrodka dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębak. Inicjatywa powstała w ramach działania sieci Domy bez granic. 

Oddział Łódzki  
Oddział Łódzki PZFD przekazał środki na rehabilitację dzieci będących pod opieką Fundacji Dom w Łodzi. Wsparcie pozwoli na realizację turnusów rehabilitacyjnych.  

Akcję wsparły firmy: art.Locum, ATAL, BUDOMAL, CAVATINA, Dynamix, Echo Investment, Golden Lion Development, H3 Development, hołm, JHM Development, Libre Group, GT FACTORY, Hammermed Nieruchomości, Varitex, Madey-Development, Murapol,  OKAM, OPG Property Professionals, PEIRA, Profit Development, Tree Development Group. 

Oddział Poznański 
Poznańscy deweloperzy co roku angażują się w akcję Deweloperzy Dzieciom. Tegoroczna inicjatywa wystartowała 13 grudnia, niosąc uśmiech, pozytywne wartości i energię dla wszystkich podopiecznych domów dziecka zarówno w Poznaniu, jak i w Wielkopolsce. W tym trudnym dla wszystkich roku pomoc otrzymali wychowankowie aż 9 domów dziecka, czyli blisko 100 dzieci.  

Cieszymy się, że tylu darczyńców zaangażowało się w akcję Deweloperzy Dzieciom, w tym także członkowie Oddziału Poznańskiego PZFD. Dobro buduje kolejne dobro. Warto o tym pamiętać każdego dnia i na wielu płaszczyznach. Należy dostrzegać społeczny wymiar podejmowanych przez siebie decyzji – podsumowuje Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. 

Do X edycji włączyli się: Agrobex, Area Development, Artbud, ArtLocum, Ataner, Constructa Plus, Cordia, Dombud Development, Dom-Eko, EBF Development, Fludra Development, Gravis Developer, Greenbud Development, Grupa Inwest, Inwestycje Wielkopolski, Jakon Inwest, KDM Deweloper, KM Building, Konimpex-Invest, KosDom, Lepiko Developer, Linea Deweloper, Mak-Dom, Monday Development, Nexity, Nickel Development, NovaForm, Nowa Murowana, Planetbud Development, Proxin, Quadro Development, Rehaz, Robyg, Skaland, Sky Investments, Spravia, UWI, Villa Developer, Vinci Immobilier, Virke. 

Oddział Krakowski  
W okresie świątecznym Krakowski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich przekazał darowiznę finansową na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O ZDROWIE DZIECKA”. 

Fundacja działa od 1992 roku i wspiera działalność leczniczą, diagnostyczną oraz naukowo-badawczą krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Fundacja wspiera szpital m.in. poprzez zakup i modernizację sprzętu medycznego, modernizację i remont pomieszczeń szpitalnych czy organizowanie imprez okolicznościowych dla dzieci leczonych w szpitalu. 

Oddział Warszawski 
Oddział Warszawski PZFD stale wspiera fundację Habitat for Humanity. W okresie przedświątecznym oddział zaangażował się w Świąteczny wolontariat Liderów dla rodzin w potrzebie odbywający się w ramach programu „Budujemy dobro”. Święta to czas, kiedy wszystkie oczy zwrócone są w stronę domu, który jest bezpiecznym schronieniem i źródłem rodzinnego ciepła. Niestety w Polsce co 7 osoba żyje w nieogrzewanym domu z dziurawym dachem bez dostępu do bieżącej wody albo w małym pokoju pełnym pleśni. W akcję wsparcia zaangażował się jeden z Członków Zarządu oddziału Pan Marek Straszak (Matexi), który 15 grudnia dołączył do kilku przedstawicieli największych firm w Polsce, aby wyremontować 35 metrowe mieszkanie pani Marleny i jej syna Adriana z niepełnosprawnością. Od rana do wieczora trwało malowanie, wiercenie, składanie mebli, aby rodzina mogła spędzić Święta w odnowionym i przystosowanym do specjalnych potrzeb Adriana mieszkaniu.