Polski Ład – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

9.09.2021, 11:00-15:00

SZKOLENIE STACJONARNE!

W związku z procedowaniem przez Ustawodawcę założeń tzw. Polskiego Ładu, który w diametralny sposób ma zmienić zasady rozliczeń podatkowych przedsiębiorców, podczas kolejnego spotkania Grupy Finansowej postaramy się przybliżyć i omówić kwestie najbardziej istotne z perspektywy branży deweloperskiej. Spotkanie dostarczy odpowiedzi na pytania: jakie nowe obciążenia czekają na przedsiębiorców? W jaki sposób zmienią się koszty prowadzenia działalności? Kto na Polskim Ładzie skorzysta, a kto straci? Jak zmieni się sytuacja pracodawców?

Szczegółowa agenda spotkania: 
 1. Zmiany dotyczące wynagrodzeń – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej, wpływ zmian na wynagrodzenia netto pracowników, zleceniobiorców, menedżerów oraz członków zarządów.
 2. Nowa sytuacja spółek nieruchomościowych.
 3. Prowadzenie ksiąg rachunkowych (ewidencji podatkowych) przy użyciu programów komputerowych, a także ich obowiązek przesyłania w formie ustrukturyzowanej.
 4. Zmiana katalogu zysków kapitałowych.
 5. Nowe zasady estońskiego CIT.
 6. Zmiany do cen transferowych.
 7. Nowe zasady dla połączeń, podziałów, wymiany udziałów.
 8. Ograniczenie możliwości zaliczania wydatków do kosztów podatkowych (ograniczenie generowanie tzw. „ sztucznych kosztów”).
 9. Uzyskanie przychodu w postaci wypłaty tzw. „ukrytej dywidendy”.
 10. Katalog dostępnych ulg (B+R, ulga na robotyzację, ulga konsolidacyjna itp.) 

Prelegentka:

mec. Agnieszka Binkowicz – radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Od wielu lat z powodzeniem i pasją prowadzi szkolenia podatkowe dla przedsiębiorców, jest także wykładowcą akademickim. Posiada ponad 10 – letnie doświadczenie praktyczne, które zdobyła, pracując zarówno jako wewnętrzny doradca podatkowy w dużych korporacjach międzynarodowych, jak również w firmie konsultingowej Deloitte. Obecnie prowadzi własną kancelarię podatkowo – prawną. Jest zwolennikiem stosowania w podatkach zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” dlatego uważa, że nieodzownym elementem zarządzania ryzykiem podatkowym w każdym przedsiębiorstwie są systematyczne szkolenia kadry zaangażowanej w rozliczenia podatkowe.

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
 3. Zarejestruj się
 4. Potwierdź rejestrację

Lokalizacja:

Novotel Centrum,
Marszałkowska 94 Warszawa

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach PZFD