Spółka nieruchomościowa a działalność deweloperska. Wdrożenie systemu e-faktur – co to oznacza dla deweloperów?

9.03.2021, 11:00-13:00

Temat:

Spółka nieruchomościowa a działalność deweloperska

Wdrożenie systemu e-faktur – co to oznacza dla deweloperów? 

Spółka nieruchomościowa 
Od 1 stycznia 2021 r. weszły w życie nowe przepisy w zakresie spółki nieruchomościowej – początkowa ich interpretacja dawała szanse na wyłączenie szerokiego grona firm deweloperskich z nowych obowiązków. Niestety podejście w tym zakresie znacznie ewoluuje co może oznaczać, objęcie nowymi regulacjami również podmiotów typowo deweloperskich których głównym źródłem przychodów jest sprzedaż lokali. Aby ten temat dogłębnie naświetlić – pierwszą cześć najbliższego spotkania poświecimy: ustaleniu definicji spółki nieruchomościowej w świetle najnowszego podejścia interpretacyjnego oraz analizie obowiązków związanych z uznaniem danego podmiotu za spółkę deweloperską (sprawozdania z terminów płatności, raportowanie do szefa KAS struktury właścicielskiej itp.) a także terminom ustalonym w tym zakresie w najnowszych informacjach przekazywanych przez organy. 

e-faktury 
Z kolei drugą część spotkania poświęcimy e-fakturom – które maja być kolejnym etapem wdrażania e-usług w administracji, ułatwiających rozliczenia między firmami i zapewniających im bezpieczeństwo rozliczeń. Podczas spotkania zapoznamy się ze stanem prac legislacyjnych w tym zakresie oraz przeanalizujemy podstawowe zasady związane z nowym rozwiązaniem. Omówimy także co e-faktury oznaczają dla deweloperów? Czy są obowiązkowe ? I od kiedy nowe przepisy realnie wejdą w życie? 

Agenda 

1.Spółka nieruchomościowa  
 • Definicja i aktualna interpretacje definicji 
 • Obowiązki sprawozdawcze 
 • Terminy dotyczące roku 2021 
 • Obowiązek płatnika 
 • Obowiązek wyznaczenia przedstawiciela podatkowego 

2. E-faktury 
 • Zarys przepisów i etap legislacyjny 
 • Podstawowe zasady 
 • Terminy wejścia w życie 
 • E-faktury – dobrowolne czy obowiązkowe? 

Prelegentka:

mec. Agnieszka Binkowicz – – radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Od wielu lat z powodzeniem i pasją prowadzi szkolenia podatkowe dla przedsiębiorców, jest także wykładowcą akademickim. Posiada ponad 10 – letnie doświadczenie praktyczne, które zdobyła, pracując zarówno jako wewnętrzny doradca podatkowy w dużych korporacjach międzynarodowych, jak również w firmie konsultingowej Deloitte. Obecnie prowadzi własną kancelarię podatkowo – prawną. Jest zwolennikiem stosowania w podatkach zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” dlatego uważa, że nieodzownym elementem zarządzania ryzykiem podatkowym w każdym przedsiębiorstwie są systematyczne szkolenia kadry zaangażowanej w rozliczenia podatkowe.

Rejestracja: biuro@pzfd.pl 

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie) 
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie 
 3. Zarejestruj się 
 4. Potwierdź rejestrację