Ekologiczne miasta przyszłości

20.05.2021, 11:00-13:30

Temat:

Ekologiczne miasta przyszłości 

Agenda: 
  1. Wprowadzenie – Konrad Płochocki 
  2. Rola i znaczenie owadów w przyrodzie, ochrona owadów w mieście – Igor Siedlecki 
  3. Ekologiczne miasta przyszłości – Janusz Mizerny 
  4. Jakich rozwiązań ekologicznych naprawdę oczekują Polacy? – analiza badań obido (przeprowadzonych na grupie kilku tysięcy użytkowników obido) – Marcin Krasoń 

Prelegenci:

Janusz Mizerny –  od 5 lat prowadzi bloga o ekologii Green Projects (www.green-projects.pl), wydaje cotygodniowy Eko-scytujący newsletter oraz działa w mediach społecznościowych edukując w obszarach ekologii. Absolwent inżynierii środowiska na Politechnice Łódzkiej i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania energią oraz audytów energetycznych. Aktualnie pracuje jako starszy inżynier ds. efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju oraz koordynator ds. neutralności klimatycznej w Sweco. Zawodowo od 2007 roku zajmuje się takimi tematami jak ONZ-towskie projekty w zakresie redukcji emisje gazów cieplarnianych, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, a w ostatnich kilku latach zrównoważone budownictwo, ślad węglowy i neutralność klimatyczna.

Igor Siedlecki –  doktorant w Ogrodzie Botanicznym UW, edukator przyrodniczy z wieloletnim doświadczeniem, wyspecjalizowany w tematach ekologicznych i entomologicznych. Współtworzy kolektyw edukacyjny Akademia Dzikiej Ochoty. Dotychczas współpracował między innymi z takimi instytucjami jak: Zarząd Zieleni mst. Warszawa, Puszczańskim Punktem Informacyjnym, Muzeum w Żelazowej Woli, Łazienkami oraz Muzeum Jana III w Wilanowie. Doktorant na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący projekt dotyczący badania symbiozy mrówek i grzybów w Ogrodzie Botanicznym. Lubi przyglądać się otaczającej przyrodzie i zastanawiać się dlaczego wygląda właśnie tak, a nie inaczej. 

Marcin Krasoń – dyrektor komunikacji i PR, obido.pl. W obido zajmuje się relacjami z mediami, monitorowaniem rynku mieszkaniowego oraz komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną. Reprezentuje też spółkę na wydarzeniach branżowych. Wcześniej był analitykiem rynku finansowego i mieszkaniowego, najpierw w Open Finance, a potem w Home Brokerze. Wykorzystując doświadczenie dziennikarskie z „Forbesa” i „Manager Magazin” przygotowywał poradniki, analizy i raporty rynkowe, które w mediach cytowano tysiące razy. Po godzinach sportowiec amator – triathlonista i biegacz. 

Konrad Płochocki – dyrektor generalny PZFD, radca prawny. Prywatnie wielki fan miłośnik rozwiązań ekologicznych, co przekłada na każdym kroku na codzienną działalność PZFD.  

Webinarium otwarte dla wszystkich 

Transmisja live dostępna będzie w dniu wydarzenia pod linkiem: www.pzfd.pl/ekologicznemiasta