Oprowadzanie po wystawie “Więcej zieleni” w Muzeum Woli

22.07.2021, 15:00-16:30

Muzeum Woli (ul. Srebrna 12, Warszawa)

Zapraszamy Państwa na oprowadzanie po wystawie “Więcej Zieleni. Projekty Aliny Sholtz”.

Obowiązuje limit miejsc: 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zobaczymy projekty i realizacje pionierki architektury krajobrazu w Polsce odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów, a po wystawie oprowadzi nas Małgorzata Kuciewicz z pracowni architektonicznej CENTRALA.  

Więcej informacji:  

Alina Scholtz kierowała Pracownią Zieleni w Biurze Odbudowy Stolicy, stworzyła założenia parkowe i zieleni otaczające nowe osiedla mieszkaniowe, jak Szwoleżerów czy Sady Żoliborskie. Jest autorką i współautorką takich realizacji, jak wolski Park Moczydło, tereny Toru Wyścigów Konnych na Służewcu czy Centralny Park Kultury (obecnie Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). Na wystawie, obok tych kluczowych projektów, zobaczymy także przedwojenne modernistyczne ogrody, otoczenie polskich ambasad w Chinach czy Korei oraz odbudowaną zieleń ogrodu Saskiego. 

Część wystawy pod nazwą WolaLab została poświęcona dokładnej analizie miejskiej zieleni. W przestrzeni laboratorium projekty Scholtz rozłożono na czynniki składowe: wiedzę na temat doboru i zastosowania materiału roślinnego, ukształtowania terenu, sposobów wykorzystania wody. To tutaj będzie można zapoznać się z warsztatem architektki krajobrazu, zrozumieć wpływ roślinności na mikroklimat, poznać gatunki drzew nasadzanych w Warszawie, samodzielnie zaprojektować zieloną przestrzeń, czy wreszcie zastanowić się nad ekologiczną przyszłością miasta. 

CENTRALA – (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis) to warszawska pracownia architektoniczno-badawcza, która zajmuje się reinterpretacjami i interwencjami przestrzennymi mającymi na celu odnowienie języka architektury. W swojej praktyce badawczej architektury badają relacje między architekturą a zjawiskami przyrodniczymi. 

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

  1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
  2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
  3. Zarejestruj się
  4. Potwierdź rejestrację