Kontrola pracownika w pracy zdalnej. Co może pracodawca? Jakie są granice dopuszczalnych działań?

07.10.2021, 11:00-14:00

SZKOLENIE STACJONARNE

WARSZAWA

Agenda:

1.  Wprowadzenie
 • Praca zdalna. Telepraca. Praca hybrydowa – co to dokładnie oznacza? Przedstawienie różnic między pracą zdalną, telepracą i pracą hybrydową.
 • Krótka prezentacja aktualnie obowiązujących przepisów, które regulują pracę zdalną, telepracę i pracę hybrydową. Uporządkowanie – które przepisy są tylko na czas COVID-u, a które zostaną już na stałe.
2. Środowisko prawne dla organizacji pracy zdalnej
 • “Czy pracodawca może żądać przemeblowania w domu pracownika?” Czyli jaki jest wpływ pracodawcy na kształt domowego miejsca pracy – przede wszystkim w kontekście wymogów BHP, odpowiedzialności pracodawcy i bezpieczeństwa informacji.
 • “Jak daleko pracodawca może wejść do domu pracownika?” Czyli jakie są prawnie dopuszczalne formy kontroli tego, co pracownik robi na home office. Omówimy to również na konkretnych przykładach (case study).
3. Czas pracy przy pracy zdalnej
 • Systemy i rozkłady czasu pracy – krótki przegląd tego, co przewidują przepisy.
 • Jakie są dopuszczalne narzędzia rozliczania czasu pracy na home office? Jak optymalnie rozliczać czas pracy przy tej formie pracy?
 • Godziny pracy i nadgodziny przy pracy zdalnej. Jakie są podstawowe zasady pracy w nadgodzinach? Czy zmieniają się one przy pracy zdalnej
4. Podsumowanie i zebranie najważniejszych wniosków ze szkolenia.

Prelegentka:

Elżbieta Niezgódka – jest adwokatką o dwóch twarzach. Jedną twarzą Elżbiety jest praktyka zawodowa. Elżbieta jest partnerką kobiet w starciach i trudnych rozmowach z pracodawcą. Chroni kobiety przed niesprawiedliwym zwolnieniem. Konsultuje wypowiedzenia, umowy o zakazie konkurencji, kontrakty menadżerskie. Negocjuje kwoty zadośćuczynienia w sprawach o mobbing, molestowanie czy dyskryminację. Elżbieta przygotowuje strategie działań kobietom oskarżonym o nieuczciwe praktyki w firmie. Drugą twarzą Elżbiety jest działalność społeczna czyli Woman Labour Matters, pierwszy w Polsce projekt społeczny wspierający kobiety w trudnych sytuacjach w pracy. Elżbieta organizuje szkolenia, warsztaty i wykłady zwiększające świadomość prawną kobiet w relacjach z pracodawcą. Uczestniczki rozmawiają o tym, jak reagować na bezpodstawne zwolnienie, mobbing, molestowanie seksualne czy dyskryminację. Elżbieta posiada ponad siedmioletnie doświadczenia w prawie HR. Doradzała działom HR w międzynarodowych korporacjach. Prowadziła projekty z zakresu HR w topowych kancelariach prawa pracy w Polsce. W grudniu 2020 r. Elżbieta została nominowana do prestiżowej nagrody ,,Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020 r.” organizowanej przez Wolters Kluwer Polska i Dziennik Gazetę Prawną. 

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
 3. Zarejestruj się
 4. Potwierdź rejestrację

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach PZFD