Stosunek pracy w czasie epidemii COVID-19 – jakimi narzędziami z prawa pracy i tarczy antykryzysowej dysponuje pracodawca?

12.05.2020, 11:00-12:30

Tematyka:

Stosunek pracy w czasie epidemii COVID-19 – jakimi narzędziami z prawa pracy i tarczy antykryzysowej dysponuje pracodawca?

Na szkoleniu poruszone będą następujące zagadnienia:
  • Praca zdalna w czasie epidemii
  • BHP – szkolenia, badania, wymogi
  • Narzędzia dotyczące stosunków pracy z tarczy antykryzysowej w przypadku spadku obrotów gospodarczych i konsekwencje korzystania z nich
  • Nawiązywanie i rozwiązywanie umów w czasie epidemii
  • Nadgodziny, urlopy, grafiki – elastyczność w czasie epidemii

Prelegentka:

Izabela Dziubak-Napiórkowska, radca prawny w Kancelarii Wardyński i Wspólnicy sp.k. Zajmuje się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Ma szerokie doświadczenie we wspieraniu pracodawców w codziennych działaniach związanych z zatrudnianiem pracowników od nawiązania do rozwiązania stosunku pracy. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących nietypowych form zatrudnienia, w szczególności pracą tymczasową. Wspiera pracodawców w restrukturyzacjach, w tym w zwolnieniach grupowych i indywidualnych oraz przejściach zakładu pracy. Wielokrotnie reprezentowała pracodawców w postępowaniach sądowych w sprawach dotyczących rozwiązania stosunku pracy, wypadków przy pracy, dyskryminacji, szkód wyrządzonych przez pracowników, a także w sporach z ZUS w zakresie interpretacji indywidualnych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką licznych artykułów prasowych z zakresu prawa pracy.

Rejestracja: biuro@pzfd.pl