Wprowadzenie do Certyfikatu „Zielony Dom” – pierwszej polskiej certyfikacji dla budownictwa mieszkaniowego.

02.07.2020, 11:00-12:00

Tematyka:

Wprowadzenie do Certyfikatu „Zielony Dom”- pierwszej polskiej certyfikacji dla budownictwa mieszkaniowego.

Certyfikat „Zielony Dom” to pierwszy polski wielokryterialny certyfikat dla budownictwa mieszkaniowego, opracowany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wyróżnia inwestycje o wysokiej jakości ekologicznej i energetycznej, a tym samym redukcji kosztów użytkowania. Powstał z potrzeby udostępnienia prostego, a zarazem ambitnego narzędzia dla deweloperów i inwestorów do podkreślenia jakości projektów mieszkaniowych oraz świadomego wpisania się w zrównoważone budownictwo w Polsce.  

Zagadnienia:

  • potrzeba zrównoważonego budownictwa, 
  • idea certyfikowania obiektów, 
  • certyfikat „Zielony Dom” dla budownictwa mieszkaniowego: obszary certyfikacji i kryteria, 
  • korzyści dla deweloperów i inwestorów. 

Prelegentka:

dr inż. Dorota Bartosz – Ekspert w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, realizującym międzynarodowe projekty Smarter Finance for Families oraz Build Upon, związane m.in. z efektywnością energetyczną budownictwa mieszkaniowego, istniejącego i nowopowstałego.

Jak przekuć certyfikat w tańszy kredyt dla nabywcy? 

Do udziału w webinarium zaprosiliśmy banki hipoteczne. Porozmawiamy z ich przedstawicielami na temat możliwości wykorzystania certyfikatu “Zielony Dom” na potrzeby zielonych hipotek, czy rozwiązania, które funkcjonuje już na polskim rynku – zielonych listów zastawnych. W wielu krajach Europy inwestycje, które mogą być zaliczone do grona spełniających standardy ekologiczne, otrzymują lepsze warunki finansowania, dzięki zielonym listom zastawnym, co pozwala na obniżenie kosztów kredytów dla nabywców. Często także sami nabywcy otrzymują lepsze warunki kredytowania dlatego, że ich inwestycje są bardziej ekologiczne, na podstawie tzw. zielonych hipotek. Podczas webinaru porozmawiamy więc o tym, jak wykorzystać Certyfikat “Zielony Dom” do zapewnienia nabywcom tańszych kredytów hipotecznych. 

Zapisy: biuro@pzfd.pl