Ekologiczne materiały budowlane

4.03.2021, godz. 11:00-12:30

Temat:

Ekologiczne materiały budowlane
  • Dlaczego budownictwo drewniane jest chętniej wybierane niż budownictwo w technologiach tradycyjnych, murowanych? 
  • Jakie są alternatywy dla drewna i na co zwrócić uwagę przy projektowaniu w tej technologii? 
  • Jaka jest różnica w kosztach względem tradycyjnych rozwiązań? 

Sektor budownictwa jest największym „konsumentem” zasobów naturalnych i jednocześnie ponosi największą odpowiedzialność za szkody wyrządzane w środowisku naturalnym przez człowieka. Stosowanie naturalnych materiałów i rozwiązań proekologicznych może wpłynąć na ten trend.  

1. Rozwiązania proekologiczne i ekonomia cyrkularna w budownictwie – wstęp opracowany przez Pawła Wołejszę 
2. Prezentacje dokumentujące działania firm na polu ekologicznym: Dworek Polski oraz Polskie Domy Drewniane 
3. Dyskusja, pytania 

Prelegenci:

Jacek Koziński – Współwłaściciel firmy Dworek Polski, architekt, konstruktor, wykładowca – 15 lat wykładał Konstrukcje drewniane na Politechnice Warszawskiej. Od 28 lat prowadzi firmę Dworek Polski oraz jej własne laboratorium, które jest jego prawdziwą pasją. 

Andrzej Schleser – Wiceprezes Zarządu firmy Polskie Domy Drewniane, inżynier leśnik, menadżer projektów oraz coach z wieloletnim doświadczeniem. W latach 2016-2019 pełnił funkcję głównego specjalisty ds. budownictwa drewnianego w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Od początku kariery zawodowej  związany z tworzeniem prywatnego sektora usług leśnych. Przez ostatnie lata kierował projektami związanymi z rozwojem i wsparciem sektora przedsiębiorczości leśnej, zarządzaniem jakością prac leśnych oraz projektami współpracy transgranicznej. Aktualnie w spółce PDD aktywnie promuje budownictwo zrównoważone w oparciu o drewno.  

mgr inż. arch. Paweł Wołejsza –  architekt z wykształcenia, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, stypendia wyjazdowe do University of Detroit Mercy SoA oraz Stanford University School of Engineering. Współautor ekologicznych przewodników, pierwszego grupy Eco Avengers, która została powołana przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz drugiego wydanego przez stowarzyszenie PTA.com. Ekspert na konferencji Redefining Cities in view of climate changes, organizowanej przez WAPW. Prowadzi własną pracownię projektową, wdrażając proekologiczne rozwiązania i wspiera PZFD w ekologicznych działaniach.

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

  1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
  2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
  3. Zarejestruj się
  4. Potwierdź rejestrację