Image description

Znajdź mieszkanie u dewelopera zrzeszonego w PZFD

Jeśli szukasz swojego wymarzonego „M” nie zdawaj się na przypadek! Zakup mieszkania to poważna decyzja, dlatego wybierz mądrze – kup mieszkanie u sprawdzonego dewelopera.
Firmy zrzeszone w PZFD kierują się Kodeksem Dobrych Praktyk w relacjach z Klientem. Nabywając lokum od tych deweloperów zyskujesz komfort psychiczny i bezpieczeństwo transakcji.

Szukaj mieszkania

Polish Association of Developers – an inspiring organization 

The Polish Association of Developers is a nationwide industry organization operating for 16 years and associating over 190 development companies from all over the country. The Union’s mission is to create high-quality housing tissue that will meet the needs of subsequent generations of young Poles. 
PAD, sharing its substantive knowledge resulting from many years of experience, builds partner relations with entities creating the housing situation in Poland. The Association’s goal is to provide favorable conditions for conducting development activities so that the growing housing needs of Poles can be properly met. PAD also watches over the safety of buyers by promoting the idea of the Code of Good Practice, which has been approved by the Office of Competition and Consumer Protection and is binding in relations between member companies and buyers of apartments.
Image description

Aktualności

Wspólnie z Deweloperami i Partnerami dbamy o jakość rynku mieszkaniowego.
"Współpraca z PZFD pomaga nam lepiej zrozumieć potrzeby rynku deweloperskiego w Polsce. Jako firma świadcząca usługi, liczymy się z jego potrzebami i opiniami przedstawicieli sektora nieruchomości, a partnerstwo z PZFD pozwala nam stale ulepszać warsztat doradczy. Bezpośredni kontakt z inwestorami pomaga w codziennej pracy i wpływa na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych.”
"Współpraca firmy AERECO WENTYLACJA z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich zaowocowała wypracowaniem partnerskiego modelu działania. To cenny transfer wiedzy oraz kontaktów. Niezwykle istotny, zwłaszcza w trudnym środowisku biznesowym."
Podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, ponieważ jest to dla nas okazja do czerpania z doświadczeń wiodących firm deweloperskich w Polsce. Naszą ambicją jest dopasowanie rozwiązań systemowych do potrzeb każdej grupy klientów, w tym również tych, którzy działają w sektorze budownictwa wielorodzinnego. Wierzymy, że współpraca ze Związkiem przysporzy nam, jak również deweloperom w nim zrzeszonym wielu inspiracji i pomysłów.

Współpraca merytoryczna

Image description

Działamy na poziomie międzynarodowym 

The European Union of Developers and House Builders (UEPC) jest organizacją reprezentującą ponad 30.000 deweloperów z 9 państw Unii Europejskiej.
 
Szacuje się, że prawie 75% obowiązujących przepisów jest wynikiem regulacji unijnych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli tam, gdzie zapadają decyzje mające wpływ na polską branżę deweloperską.
 
PZFD już od wielu lat jest członkiem UEPC. Jarosław Szanajca, niegdyś pełniący funkcję prezydencką, jest obecnie prezesem honorowym i wraz z Konradem Płochockim są od tego roku członkami Rady Dyrektorów UEPC. Z roku na rok nasz głos na arenie międzynarodowej jest coraz silniejszy i będziemy dalej dokładać starań, aby walczyć o dobre prawodastwo budowlane nie tylko na poziomie krajowym, ale również unijnym.
Image description

Rachunek powierniczy

Różnica między zamkniętym a otwartym rachunkiem powierniczym sprowadza się do momentu przekazania środków pieniężnych deweloperowi. W przypadku rachunków zamkniętych bank trzyma wpłaty nabywców aż do zakończenia inwestycji, z kolei przy otwartym bank przelewa deweloperowi transze wraz z zakończonymi etapami prac na budowie.

RACHUNEK POWIERNICZY

Polityka mieszkaniowa

Jedną z misji PZFD jest upowszechnianie prawa każdej rodziny do posiadania własnego mieszkania, jako podstawowego dobra ekonomicznego. Polityka mieszkaniowa państwa ma w tym zakresie ogromne znaczenie, dlatego PZFD chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby programy wsparcia mieszkalnictwa były jak najlepiej dostosowane do realiów rynkowych i odnosiły dzięki temu jak najlepsze rezultaty.

POLITYKA MIESZKANIOWA

Umowa i ustawa deweloperska

Jakie zmiany dla konsumenta wprowadza ustawa deweloperska? Od 29 kwietnia 2012 każda umowa deweloperska, aby była ważna, musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Ponadto klient, jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej na swoje żądanie otrzyma w formie elektronicznej lub papierowej prospekt informacyjny.

USTAWA DEWELOPERSKA

Szkolenia deweloperskie

PZFD czerpiąc z wieloletniego doświadczenia i najlepszej kadry praktyków stworzył unikatowe programy szkoleniowe. W trakcie zajęć naszym słuchaczom przekazywana będzie specjalistyczna i praktyczna wiedza z zakresu inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych. Nowatorskie zajęcia służyć będą pogłębieniu i precyzowaniu wiedzy. 

SZKOLENIA DEWELOPERSKIE

Rynek mieszkaniowy

Obecnie nabywcy szukający wymarzonego mieszkania na rynku deweloperskim mogą przebierać w ofertach na terenie niemal wszystkich większych miastach Polski. Rynek mieszkaniowy jest stabilny, co przekłada się na korzyści i bezpieczeństwo nabywców. Ceny mieszkań od dłuższego czasu utrzymują się na stałym poziomie, więc spokojnie można przystąpić do zakupu mieszkania – spełnić marzenia o posiadaniu własnego “M”.

RYNEK MIESZKANIOWY

Indywidualne Konta Mieszkaniowe

Zapowiedź tworzenia Indywidualnych Kont Mieszkaniowych to jeden z istotnych elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Państwo będzie oferowało pomoc osobom fizycznym w zgromadzeniu środków niezbędnych do pokrycia wydatków związanych z realizowanym celem mieszkaniowym.

INDYWIDUALNE KONTA MIESZKANIOWE

Mieszkanie dla młodych

Program rządowy „Mieszkanie dla Młodych” zaczął obowiązywać w 2014 roku. Celem jest wsparcie młodych Polaków w zakupie mieszkania, poprzez dofinansowanie przez państwo wkładu własnego. Każda forma wsparcia młodych Polaków w nabyciu własnego „M” zasługuje na poparcie, ponieważ ma to wpływ na kluczowe decyzje życiowe.

MIESZKANIE DLA MŁODYCH

Sprawdzony deweloper

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od sprawdzonego dewelopera? Chcesz kupić własne mieszkanie od dewelopera i zastanawiasz się, na co zwrócić szczególną uwagę? Nic dziwnego, w końcu dokonujesz jednego z ważniejszych życiowych wyborów. Rozumiemy, jak to dla Ciebie ważne, dlatego pomożemy Ci przejść przez ten proces sprawnie i bezpiecznie, aby zakup mieszkania był bezpieczeną przyjemnością, bez niespodzianek.

SPRAWDZONY DEWELOPER 

Opinie o deweloperach

Decydując się na zakup własnego mieszkania prawie zawsze sprawdzamy opinie o deweloperach, którzy mają interesującą nas ofertę mieszkaniową. W związku z tym interesuje nas nie tylko to, co znajdziemy na stronie dewelopera, ale jesteśmy też ciekawi opinii innych. Pytanie tylko – gdzie szukać tych rzetelnych? Przeczytaj nasz artykuł o poszukiwaniu opinii o deweloperach.

OPINIE O DEWELOPERACH