Odsłonięcie pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego – 2 października o 12:00

01 października 2021
Grafika darczyńcy
2 października – w Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy – przy placu Krasińskich zostanie odsłonięty pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego Pomnik przedstawia trzy kobiety, trzymające się za dłonie w geście solidarności i wsparcia, upamiętniając wszystkie kobiety, które dotknęła wojna i które doświadczyły trudnych chwil podczas Powstania Warszawskiego. 

Budowę pomnika zainicjowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i Związek Powstańców Warszawskich. Pomnik został sfinansowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz firmy: AMA-BUD, ARIA Development, BBI Development, Dom Development, Fortis Investments, Mak Dom, Matexi, Robyg, Syrena Invest, Unidevelopment, Volumetric. 

To trzeci pomnik Bohaterom Powstania Warszawskiego finansowany przez środowisko deweloperskie. W 2019 roku Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie sfinansowali pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. “Motyl”, który stoi w parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego, a w 2020 roku pomnik Stanisława Jankowskiego ps. “Agaton”, który obejrzeć można na skwerze przy zbiegu ulicy Karowej i Browarnej.