Polski Związek Firm Deweloperskich powołuje zespół ekologiczny

30 sierpnia 2019
EcoAvengers PZFD
PZFD tworzy EkoAvengers, celem dostarczenia innowacyjnych rozwiązań dla deweloperów.

W Polsce narodziła się drużyna superbohaterów „EcoAvengers”, działająca dzięki inicjatywie Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Ten 9-osobowy zespół ekspertów różnych dziedzin – od hydrolożki i architekta po antropolożkę miejską i 14-letnią aktywistkę, łączy hasło „weźmy się wszyscy do roboty, bo miło już było!

EcoAvengersi badają i tworzą szereg innowacyjnych eko-rozwiązań dla inwestycji deweloperskich, dzięki którym nasze miasta będą bardziej zielone, a kolejne przedsięwzięcia deweloperskie, posłużą mieszkańcom i środowisku. Zespół opisze je wszystkie w darmowym eko-przewodniku, który ukaże się jesienią.

EcoAvengersi chcą, żeby deweloperzy działali wyraźnie na rzecz środowiska i ułatwili mieszkańcom miast życie w kryzysie klimatycznym. By działali na rzecz łagodzenia powodzi, susz i śmiertelnych upałów oraz ich skutków, łatwiejszego życia zwierząt i roślin w miastach, odpowiedzialnego środowiskowo procesu budowy, zrównoważonej energii, mobilności czy silnych i odpowiedzialnych wspólnot sąsiedzkich.

Ekipę EcoAvengersów będzie można spotkać już 29 sierpnia na bezpłatnym wydarzeniu Venture Café Warsaw w HubHub przy Alejach Jerozolimskich 93 od godziny 17.00. Zaprezentują pierwsze pomysły na zrewolucjonizowanie branży deweloperskiej, w tym np. dachy i ogrody deszczowe, jasne nawierzchnie obniżające śmiertelne temperatury, żywopłoty zamiast ogrodzeń i elastyczne parkingi promujące odchodzenie od ruchu samochodowego.

1 września na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP (przy fontannach multimedialnych) odbędzie się natomiast wydarzenie Piknik z Klimatem, któremu przyświeca idea troski o zieleń i naturę.  Tam również pojawią się nasi superbohaterowie. Pokażą proekologiczne rozwiązania i przygotują masę atrakcji, w tym tą najważniejszą – akcję sprzątania Wisły. Na wszystkich chętnych czeka spływ kajakowy i eko-desant z misją oczyszczenia plaży La Playa, piknik i budowa hoteli dla owadów – warsztat dla dzieci i rodziców. 

Wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi eko-rozwiązaniami deweloperskimi zapraszamy do udziału w wydarzeniach i poznania Zespołu EcoAvengers.

Więcej informacji dostępnych na stronie: EcoAvengers