Zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu – część 2

15.12.2021, 11:00-13:30

SZKOLENIE ONLINE – szkolenie dwudniowe (część 2)

Prezydent podpisał ustawę wdrażającą do polskiego porządku prawnego szereg istotnych zmian podatkowych w ramach tzw. Polskiego Ładu. Oznacza to, iż już za kilkadziesiąt dni, od 1 stycznia 2022 r. zaczną obowiązywać w Polsce nowe zasady rozliczania zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niezwłocznie po oficjalnym przyjęciu Polskiego Ładu zaplanowaliśmy Grupę Finansową w całości poświęconą temu zagadnieniu. Głównym celem spotkania będzie zaznajomienie uczestników z praktycznymi aspektami wdrożenia Polskiego Ładu – w szczególności w zakresie wynagrodzeń, których kalkulacji trzeba będzie dokonać w oparciu o nowe zasady już za kilkadziesiąt dni. Spotkanie będzie także okazją do zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi wątpliwościami i przemyśleniami. 

Agenda: 
 1. Nowe zasady opodatkowania wynagrodzeń
 2. Ulga dla klasy średniej
 3. Podatek minimalny
 4. Ukryte dywidendy
 5. Podatek u źródła na nowych zasadach
 6. Polska spółka holdingowa
 7. Zagraniczne spółki kontrolowane (CFC)
 8. Spółki nieruchomościowe
 9. Estoński CIT
 10. Zmiany do cen transferowych.
 11. Restrukturyzacje
 12. Ulgi podatkowe
 13. Grupa VAT oraz e-faktury
 14. Odpowiedzialność karna skarbowa

Prelegentka:

mec. Agnieszka Binkowicz – radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Od wielu lat z powodzeniem i pasją prowadzi szkolenia podatkowe dla przedsiębiorców, jest także wykładowcą akademickim. Posiada ponad 10 – letnie doświadczenie praktyczne, które zdobyła, pracując zarówno jako wewnętrzny doradca podatkowy w dużych korporacjach międzynarodowych, jak również w firmie konsultingowej Deloitte. Obecnie prowadzi własną kancelarię podatkowo – prawną. Jest zwolennikiem stosowania w podatkach zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” dlatego uważa, że nieodzownym elementem zarządzania ryzykiem podatkowym w każdym przedsiębiorstwie są systematyczne szkolenia kadry zaangażowanej w rozliczenia podatkowe. 

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie)
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
 3. Zarejestruj się
 4. Potwierdź rejestrację