Czego możemy dowiedzieć się o klientach kupujących mieszkania? Raport JLL & obido

23.02.2021, 11:00 – 13:00

Temat:

Czego możemy dowiedzieć się o klientach kupujących mieszkania? Raport JLL & obido. 

1.Jak badania preferencji klientów w praktyce przekładają się na biznes dewelopera? 
 • Prezentacja wyników badań przeprowadzonych przez JLL i obido dla Echo Investment 
 • Omówienie rozwiązań wdrożonych w inwestycjach dewelopera 

2. Jak pandemia wpłynęła na preferencje nabywców mieszkań na rynku pierwotnym? 
 • prezentacja wyników ankiety obido i badania JLL 
 • jak w praktyce deweloperzy odpowiadają na nowe wyzwania? 

3. W jakim kierunku zmierzają długofalowe zmiany preferencji klientów? 
 • prezentacja wniosków z raportu JLL nt. zmian preferencji nabywców mieszkań w oparciu o dane z platformy obido w okresie 2017-2020   

Prelegenci:

 • Aleksandra Gałabuda – Analityk w Dziale Badań Rynku Mieszkaniowego JLL. Do jej obecnych obowiązków należy sporządzanie analiz dla lokalnych rynków mieszkaniowych w Polsce i przygotowywanie raportów rynkowych dla klientów, udział w pracach nad publikacjami rynkowymi w szczególności w zakresie preferencji nabywców. Współuczestniczy także w przygotowywaniu prognoz. Aleksandra jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej na specjalności Systemy Informacji Przestrzennej. Ukończyła także podyplomowe Studia z Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej i Podyplomowe Studia Menadżerskie dla Deweloperów w Szkole Głównej Handlowej. 
 • Katarzyna Kuniewicz – Dyrektor Działu Badań Rynku Mieszkaniowego JLL. Z rynkiem nieruchomości związana od 2007 roku. Przez ponad 10 lat jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy firmy REAS, która z niezwykłą pasją jest w stanie zaprezentować nawet najbardziej zawiłe dane dotyczące rynku mieszkaniowego. Obecnie w JLL kieruje zespołem odpowiedzialnym jest za realizację stałego programu monitoringu mieszkaniowego rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów i analiz dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach. Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam też rozpoczynała karierę zawodową. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów, w zespole odpowiedzialnym za przygotowanie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Doświadczenie w zakresie współpracy z sektorem publicznym zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy w latach 2000-2005. Brała udział m.in. w organizowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju „Creditworthiness Enhancement Program” (edycje dla Wrocławia, Krakowa i Gdańska) oraz w Programie Rozwoju Instytucjonalnego, realizowanego w ramach umowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.  
 • Marian Bruliński – współtwórca obido.pl – największej platformy klientów rynku pierwotnego. Architekt i urbanista, od 15 lat związany z marketingiem inwestycji mieszkaniowych. Nieustannie pracuje nad nowymi technologiami które poprawiają komunikację pomiędzy deweloperami i ich klientami. W obido odpowiada między innymi za współpracę z JLL przy badaniach preferencji mieszkaniowych Polaków. W wolnych chwilach projektuje budynki „w realu”. Jest między innymi autorem siedziby obido.  
 • Dawid Wrona – dyrektor działu sprzedaży i klienta  sektora mieszkaniowego w Echo Investment. Dawid Wrona posiada 16-letnie doświadczenie zdobyte we wszystkich segmentach rynku mieszkaniowego. Wcześniej współpracował m.in. z Dom Development S.A., Marvipol S.A. oraz z czołowym deweloperem w Rumunii – Impact Developer & Contractor. Odpowiada za sprzedaż, marketing, obsługę klienta realizując przyjętą strategię spółki w zakresie sprzedaży jak i działań mających na celu zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta. Podlegają mu wszystkie projekty mieszkaniowe spółki Echo Investment na terenie kraju.
   

Rejestracja: biuro@pzfd.pl

Zarejestruj się samodzielnie w Strefie PZFD!

 1. Załóż konto (niezależnie od tego, czy masz konto w starej strefie) 
 2. Wybierz interesujące Cię wydarzenie 
 3. Zarejestruj się 
 4. Potwierdź rejestrację