Mieszkania na wynajem: produkt odporny na pandemię. Aspekty praktyczne przeprowadzenia transakcji sprzedaży projektu do funduszu

02.12.2020, 10.00-12.00

Tematyka:

Mieszkania na wynajem: produkt odporny na pandemię. Aspekty praktyczne przeprowadzenia transakcji sprzedaży projektu do funduszu. 

Dane JLL dotyczące sektora Living pokazują, że aktywa tego typu wykazały się dużą odpornością na kryzys związany z pandemią. Nie powinno zatem dziwić, że apetyt na inwestycje w mieszkania na wynajem i prywatne akademiki wzrósł wśród inwestorów, a Polska pozostaje w centrum ich zainteresowań w regionie CEE. Dołącz do webinarium przygotowanego przez ekspertów JLL i TPA, na którym omówimy:
  • Jak zmienia się sektor najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce
  • Aspekty podatkowe w sektorze mieszkaniowym
  • Fokus: mieszkania z 23% VAT – jakie ryzyka wiążą się z inwestycjami w te aktywa?

Przedstawiciele firmy Matexi podzielą się doświadczeniami w tym zakresie:
  • Jakie projekty są atrakcyjne dla inwestorów PRS,
  • Czego oczekują inwestorzy?
  • Jak przeprowadzić proces od wyboru  partnera  negocjacji  oraz inwestycję? 

Prelegenci:

  • Maximilian Mendel, PhD, MRICS senior director, head of residential investment, JLL – Dyrektor Działu Inwestycji Mieszkaniowych, JLL. Kieruje pracami zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JLL, którego działania koncentrują się na doradztwie transakcyjnym dotyczącym sektora mieszkaniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkań na wynajem, prywatnych akademików, co-livingów oraz innych aktywów z szeroko rozumianego obszaru „living”. Jest związany z rynkiem mieszkaniowym od ponad 15 lat. W tym czasie zaangażowany był w badania rynku a także projekty doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego realizowane przez firmę doradczą REAS (obecnie część JLL). Maximilian doradzał deweloperom, inwestorom i funduszom w nabywaniu i zbywaniu aktywów od samego początku rozwoju rynku najmu i prywatnych domów studenckich w Polsce – w tym w zakupie pierwszego całego budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem na wynajem przez zagranicznego inwestora. Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS) oraz Urban Land Institute (ULI).
  • Małgorzata Dankowska – Doradca podatkowy, Partner, odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową, TPA Poland. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych. Przeprowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji struktury holdingowej i uzyskiwania korzystnych rozwiązań podatkowych, włączając w to połączenia, likwidacje czy wymiany udziałów. Jest specjalistą w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych.
  • Marek Straszak, członek zarządu, Matexi Polska
  • Monika Perekitko, członek zarządu, Matexi Polska

Informujemy, że szkolenie dedykowane jest deweloperom i inwestorom. 

Webinarium nie będzie nagrywane. 

Rejestracja: biuro@pzfd