Prawo budowlane

27.10.2020, godz. 11:00

Tematyka: Nowe prawo budowlane / Nowa forma projektu budowlanego – pierwsze doświadczania i kwestie problemowe

  1. Przypomnienie zasadniczych zmian wynikających z nowelizacji ustawy Prawo budowlane.
  2. Regulacje odnoszące się do nowego zakresu projektu budowlanego, w szczególności projektu techniczny z uwzględnieniem nowej treści rozporządzenia w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego.
  3. Przepisy przejściowe.
  4. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w kontekście nowelizacji pytania i zagadnienia.

Prelegentka:

Radca prawny Joanna Sebzda – Załuska, opiekun praktyki Proces inwestycyjny w kancelarii GWW, będącej kancelarią partnerską Oddziału Wrocławskiego PZFD.

Joanna Sebzda-Załuska – radca prawny, partner w kancelarii GWW kierujący praktyką Proces inwestycyjny. Zajmuje się kompleksową obsługą procesu inwestycyjnego oraz projektów deweloperskich. Specjalizuje się w prawie budowlanym, prawie ochrony środowiska, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz procedurach administracyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy w organach nadzoru budowlanego (6 lat), w kancelarii GWW od 12 lat doradza inwestorom w toku procesu inwestycyjnego. Autorka licznych publikacji na temat koniecznych zmian w obowiązujących przepisach prawnych umożliwiających likwidację barier prawnych i sprawne przeprowadzenie inwestycji. Współautorka komentarza do ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, wydanego przez Wydawnictwo. C.H. Beck. Na co dzień prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu procesu inwestycyjnego dla organów administracji publicznej oraz inwestorów. Wykładowca na podyplomowych studiach „Proces inwestycyjno-budowlany dla prawników” na Uczelni Łazarskiego. W prestiżowym rankingu Legal 500, edycja 2013 wyróżniona tytułem „prawnik rekomendowany” w ramach swojej wiodącej specjalizacji – Nieruchomości, Branża Budowlana („has excellent knowledge of building law”) a także w edycji 2017 uzyskała tytuł “prawnika rekomendowanego” w dziedzinie Budownictwa i Nieruchomości (real estate and construction).  

Rejestracja: biuro@pzfd.pl