Wyniki XV edycji Rankingu Banków

10 stycznia 2022
Kopia Kopia Opinia

Wyniki XV edycji Rankingu Banków.

Deweloperzy już po raz piętnasty oceniali banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych. Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy. Każda firma biorąca udział w Rankingu mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy. 

W XV edycji rankingu podium odpowiednio zajęli: 

  1. mBank
  2. PKO Bank Polski
  3. Bank  Millennium S.A 

W wynikach były brane pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej 3 ankietach. Maksymalnie można było uzyskać w sumie 120 punktów. Przyznawano również punkty ujemne, m.in. za brak możliwości prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku niż bank kredytujący (-6 pkt), odmowę finansowania przed rozpatrzeniem wniosku oraz za prowadzenie kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego w sposób uciążliwy i kosztowny (- 12 pkt).  

W poprzedniej edycji Rankingu Banków wyniki kształtowały się w następujący sposób: I miejsce: Getin Noble Bank , II miejsce: Bank Millennium , III miejsce: PKO Bank Polski . 

Sprawdź szczegółowe wyniki rankingu: 

Ranking Banków – raport